eng | est                        
 
          PILDID     Loe uudist »
 
 
Muljeid toimunud oikumeenilisest palverännakust Setomaal
foto: Age Ploom
Esimene peatus oli Obinitsa tsässona, kus küünlavalgel isa Heikki luges soome keeles palveid.

foto: Age Ploom
Aga mida samm edasi palverännu teel seda sinisemaks hakkas taevas minema ning ainult rõõm oli, et Ruudi meid bussiga jälitas.


Võtsime suuna Härma tsässona poole, kus meid isa Viktor paari küla elanikuga tervitades ootamas oli.


Eelmise päeva konverentsil olid ungarlased ungari keeles teinud ettekande, kus vaatamata me keelte sugulusele, ma mitte ühtegi natukenegi eesti keelele sarnast sõna ei suutnud tabada.


Isa Afrat teatas, et talle ei tule mitte midagi tuttavat enam ette, aga nagu tellitud sõitis meist Setomaa maavanem mööda, pidas väikse tervituskõne ja teatas, et me oleme õigel teel.


Järgmise peatuse palvelugejaks tundus mulle, et sobiks geniaalselt hästi episkopaalkiriku preester Thomas, ristiga mees ja puha.


Hommikul valmis vorbitud võileivad, mis tegemishetkel tekitasid küsimuse, no miks me neid veel kaasa pakime, maitsesid kõigile ränduritele imehästi.


Meremäe vaatetorn paistis varsti üle põlla ning jälgides isa Afratit, oli ainult aja küsimus, millal ta õkva jalutama hakkab ja ma ei pakkunud üldse valesti.


Juba pühapäeval promos Haldi mulle hernepõldusid, kus ainult söö ja naudi, tundus tollal bussi Haanjamaal ringi kimades suht utoopia, aga torni juures saigi see tõeks.


Osad ehk parimad ja tublimad, kui nii võib öelda, läksid trepist üles torni, kui teised all hernepõldu rüüstasid ja Urmase vedamisel õigeusu palveraamatu ja googli abiga pidasime torni tipus palvuse.


Tormasime edasi linnuse varemeteni, mis pidid künka tagant paistma, aga millegipärast iseenesest iga järgmise künkaga kaugemale taganesid.

 
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender