eng | est 
  Uudised
 
PEAMINISTER JÜRI RATASE KIRI EKN-I LIIKMESKIRIKUTELE JA KOGUDUSTELE
19.03.2020
Foto: Riigikantselei (peaministri kohtumine EKNi liikmeskirikute juhtidega 25.11.2019)

Austatud Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud ja kogudused!

Eesti on koroonaviiruse leviku tõttu sattunud raskesse seisu. Sarnaselt paljudele teistele maailma ja Euroopa Liidu riikidele on Eestis kuulutatud välja eriolukord, et lähikontaktide piiramise kaudu tõkestada viiruse levikut ning majandusmeetmete abil leevendada lööki meie inimeste toimetulekule. Nende sammude elluviimine sõltub paljude eestimaalaste kindlameelsusest, abist ning valmisolekust olukorra paranemisse panustada. Vabariigi Valitsus ja ametkonnad pingutavad tõsiselt, et meie inimeste tervist kaitsta ning kujunenud olukorrast võimalikult väikeste kahjudega välja tulla.

Mul on südamest kahju, et ka Eestimaa kirikud on antud seisukorras pidanud oluliselt piirama oma usuliste talituste läbiviimist ning leidma ühiselt jumalateenistustele kogunemise asemel teisi võimalusi kogudusetööd teha. Kindlasti pole meie inimesed jäänud seetõttu päriselt vajaliku meelerahu ja hingekosutuseta. Ma tänan siiralt Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikuid, kogudusi ja kõiki koguduseliikmeid teie vastutuleku eest.

Samuti olen tänulik kõigi teie palvete ja eestpalvete eest, milles olete seni kõigi meie peale mõelnud ning palun, et ühineksite neis kõigi Eestimaa inimeste tervise pärast ka edaspidi. Soovin teile tervist ja meelerahu.

Kõige austusega

Jüri Ratas

peaminister


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002