eng | est 
  Uudised
 
EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU OIKUMEENILISE AASTAPREEMIA SAAB VAIMULIK JA TEOLOOG ARNE HIOB
24.11.2020
Foto: Meeli Küttim

Eesti Kirikute Nõukogu otsustas korralisel töökoosolekul anda  2020. aasta oikumeenilise aastapreemia vaimulikule ja teoloogile Arne Hiobile.


„Arne Hiobi tegevus vaimuliku, õppejõu, püha maa ja paljude teiste Piibliga väga seotud maade ja paikade giidina ning paljude raamatute autorina ületab laialt ühe konfessiooni piiri. Asetan siia vaid seitsme raamatu pealkirjad, väljalaskmise aastad ja kirjastajate nimed, millele tuleb kindlasti lisada katoliiklasest autori Fanny de Siversi eestikeelsete kirjutiste neli mahukat köidet, mille pani kokku ja seadis trükivalmis Arne Hiob.
Oikumeenilisemat laadi teosed: "Püha maa, juudid ja Jeesus"; "Vene religioonifilosoofia lühiülevaade"; "Rooma, apostlite pärand ja Maarjama"; "Piibel usu ja teaduse vahel. Universaalne kultuuriraamat tänapäeval"; "Jeesus usu ja teaduse vahel. Unikaalne juut uurijate peeglis"; "Martin Luther ja protestantlik reformatsioon. Kolm sissevaadet luterlusse üldiselt ja isiklikult"; "Paulus. Rahvaste apostel ja meie tänapäeval“.
Viimastel aastatel on Arne Hiob olnud vaimulikuks giidiks väga paljudele gruppidele nii Iisraeli, Kreekasse, Rooma, Saksamaale, M.Lutheri ja J.S.Bachi radadele ja mujale – väga tihedalt Piibliga seotud kohtadesse.“ (Jaan Tammsalu)


Kirikute Nõukogu oikumeeniline aastapreemia antakse üle 16. detsembril. Kontsert-palvuse asukoht on selgumisel. 

Eelmisel aastal andis Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia teleajakirjanik Anne Raistele.

Eesti Kirikute Nõukogu


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002