eng | est 
  Uudised
 
PEAMINISTER RÕIVAS KOHTUS EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU JUHATUSEGA

 

Stenbocki maja, 10. november 2014 – Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Stenbocki majas Eesti Kirikute Nõukogu juhatusega.

Hinnates valitsuse ja kirikute nõukogu ühishuvide protokolli rakendamist leiti, et senine koostöö on sujunud väga hästi.  Rõivase hinnangul on kirik teinud tänuväärset tööd ühiskonna tihedama lõimumise ning üksteisemõistmise nimel.

Peaminister Rõivas ütles, et valitsus on jätkuvalt huvitatud kirikute nõukogu seisukohtadest seaduseelnõude osas, millel on puutumus usuliste ühendustega.

Rõivas tunnustas kirikute nõukogu valmisolekut aidata kaasa Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta ürituste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Samavõrd oluliseks pidas ta panust juba juubelile eelnevatel aastatel: „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ 2015. aastal, EELK Kirikupäev ja vaimulik laulupidu 2015. aastal ning reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamine on kõik olulised sündmused ja väärivad toetust.

Kohtumisel arutati veel usuvabaduse ja veendumuste vabaduse tagamist maailma kriisikolletes,  haiglakaplanaadi loomist ning meremeeste vaimulikku teenimist. Samuti oli jutuks programm „Pühakodade säilitamine ja areng“.

Tänasel kohtumisel peaministriga osalesid Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop Andres Põder, juhatuse liikmed piiskop Philippe Jourdan ning pastor Meego Remmel ja täitevsekretär Ruudi Leinus.

Peaministri ja Eesti Kirikute Nõukogu kohtumised hindamaks ja analüüsimaks arenguid ühiskonnas toimuvad 2002. aastal allkirjastatud valitsuse ja kirikute nõukogu ühishuvide protokollist lähtuvalt kord aastas.

Fotosid kohtumiselt vaata siit: https://valitsus.ee/et/galeriid/peaminister-taavi-roivase-kohtumine-kiri...


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002