eng | est 
  Uudised
 
OIKUMEENILISE AASTAPREEMIA PÄLVIS JOOSEP TAMMO
17.12.2015

17. detsembril toimunud Eesti Kirikute Nõukogu korralisel töökoosolekul anti 2015. aasta oikumeeniline aastapreemia üle pastor Joosep Tammole, kes oma isiku ja tegevusega on kehastanud Kiriku kui Kristuse Ihu ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut erinevates eluvaldkondades. 

Joosep Tammo on olnud Eesti Kirikute Nõukogu asepresident aastatel 1995–2013. Ligi paarikümne aasta jooksul on Joosep Tammo olnud Kirikute Nõukogude komisjonide liige. Samuti on ta täitnud Kirikute Nõukogu haridustoimkonna konsultandi ülesandeid kuni 2015. aasta sügiseni. 

Hinnatud tegevpedagoogina on Tammo kompetentsi kaasatud kristliku hariduse kontseptsiooni ja kristlike koolide kujunemisel Eestis. Pärnu Sütevaka Gümnaasiumis on ta andnud nii religiooniloo, filosoofia ajaloo ja eetika tunde. Tammo on õppejõud Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris ja pidanud loenguid mitmes kõrgkoolis. Joosep Tammo on mitme raamatu ja paljude artiklite autor.

Alates 1989. aastast on Joosep Tammo Pärnu Immanueli koguduse pastor. Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidus on Tammo olnud president aastatel 1992–1998 ja 2004–2008. Joosep Tammo on omandanud teoloogilise hariduse Moskvas ja Saksamaal. Suur lugemus ja lai silmaring on laureaadist teinud hinnatud jutlustaja ja lektori kõige erinevamate kuulajate ees. 

Lisaks andis Eesti Kirikute Nõukogu välja tänukirjad, mille pälvisid Kirikute Nõukogu teadur Eerik Jõks, Eesti Kaitseväe toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse kaplaniteenistuse peakaplan kolonelleitnant Taavi Laanepere ja Pirita kloostri pere. 

Pidulikul kontsertpalvusel tervitasid kirikute juhte ja esindajaid siseminister Hanno Pevkur ja sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna. Kirikute Nõukogu ja Siseministeeriumi vahel veidi vähem kui aasta tagasi sõlmitud koostöölepet hinnati edukaks. Koostööd tehakse pagulaste vastuvõtmiseks ettevalmistumisel ning järjest enam olulisemaks on muutumas usundiloo õpetuse õpetamine. 

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkituses kutsub peapiiskop Urmas Viilma Eestimaa kristlasi üles uuel algaval Issanda aastal kinni hoidma valguse lapse seisusest ning oma elu ja tegudega olema usutunnistajaiks Jeesusest Kristusest.


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002