eng | est 
  Uudised
 
TOIMUS EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU HARIDUSKONVERENTS KOOSTÖÖS SISEMINISTEERIUMIGA: MILLINE ON HEA HARIDUS?
01.04.2017

31. märtsil toimus Eesti Kirikute Nõukogu koostöös Siseministeeriumiga hariduskonverents "Milline on hea haridus ja hea kasvatus kodus, lasteaias, koolis, meedias, kirikus, teatris ja ülikoolis?".

Konverents algas kell 9 Toomkirikus avapalvusega, millele järgnes konverents Eesti Teaduste Akadeemias. Toomkirikus teenisid palvusel piiskop Tiit Salumäe ja Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru. Sõna võtsid Kirikute Nõukogu president peapiiskop emeeritus Andres Põder, Siseministeeriumi Usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au ja Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.

Konverentsil Eesti Teaduste Akadeemias pidas peaettekande Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemann teemal "Haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon". Peaettekande järel toimusid paneeldiskussioonid. 

Teemal "Hea haridus ja hea kasvatus ja kaplanite roll" vestlesid Jaak Aus, Triin Käpp ja Katrin Keso-Vares, ning paneeldiskussiooni juhtis Arho Tuhkru.

Teemal "Hea haridus ja hea kasvatus ning meedia roll" jagasid mõtteid Helle Aan, Janek Mäggi, Mare Pihlak ja Indrek Treufeldt, paneeldiskussiooni juhtis Heiki Haljasorg. 

"Hea haridus ülikoolides ja kõrgkoolides" vestlusringis osalesid Siimon Haamer, Arne Hiob, Urve Läänemets, Mattias Palli, Ove Sander ja Meeli Tankler, paneeli juhtis Marko Tiitus.

"Hea haridus ja hea kasvatus koolis" vestluses osalesid Helve Lokk, Kersti Nigesen, Tarvo Siilaberg, Liivika Simmul ja Egle Viilma, paneeldiskussiooni juhtis Signe Aus.

Teemal "Hea haridus ja hea kasvatus lasteaias" vestluses osalesid Triinu Lüüde, Kairi Sepp, Anne Haagen, Anneli Virves ja Heidi Sarap, paneeldiskussiooni juhtis Külvi Teder.

Teemal "Hea haridus ja hea kasvatus kirikus" vestlesid Lemme Aulis, isa Igor Gavrilchik, Mervi Kalmus, Veljo Kaptein, Mai-Liis Mäeväli ja Rutti Proosa) ja paneeldiskussiooni juhtis Lauri Koogas.

Teemal "Hea haridus ja hea kasvatus teatris" vestlesid Heiki Haljasorg ja Lembit Peterson. Ettekande teemal "Hea haridus ja hea kasvatus kodus" pidas  Liivika Simmul.

 


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002