eng | est 
  Uudised
 
LOODU(S)HOIU NÄDAL 6.-13. OKTOOBRIL 2019

Eesti Kirikute Nõukogu kutsub kõiki üles tähistama 6.-13. oktoobril Loodu(s)hoiu nädalat.


Loodu(s)hoiu nädala tähistamise eesmärgiks on pöörata kõrgendatud tähelepanu keskkonna hoiule ja kliimamuutustega kaasnevatele globaalsetele probleemidele, nende sotsiaal-majanduslikele põhjustele ning kristlaste vastutusele panustada keskkonda mõjutavate õiglaste suhete loomisesse ja arendamisse.


Loodu(s)hoiu nädalal kutsutakse kõiki inimesi üles tarbima vähem, viibima rohkem looduses ja veetma vähemalt ühe päeva ekraanivabalt.


Eesti Kirikute Nõukogu eluväärtuste ja eetika töörühm on ette valmistanud abimaterjalid Loodu(s)hoiu nädala läbiviimiseks kogudustes. Materjalid pakuvad ideid pühapäevakoolitunni, piiblitunni või jutluse ning praktiliste tegevuste jaoks. Materjalid on kättesaadavad Eesti Kirikute Nõukogu kodulehel www.ekn.ee.


Loodu(s)hoiu nädala tähistamise idee pärineb Euroopa Kristlikult Loodushoiu Võrgustikult (European Christian Environmental Network, ECEN), mis koordineerib oikumeenilist koostööd loodushoiu edendamiseks. ECEN on Euroopa Kirikute Konverentsi (EKK).

Üleskutse video: 

Kristlik ökoloogia (.pdf) »

Loodushoid – kas ainult entusiastide ja riigi jaoks? (.pdf) »

Mida Jumal meilt ootab looduskeskkonna suhtes? (.pdf) »


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002