eng | est                        
 
          UUDISED
 
 
PÕHJA- JA BALTIMAADE OIKUMEENILISTE NÕUKOGUDE TÖÖTAJATE KOHTUMINE TALLINNAS, 28.-30. JAANUAR 2014

Kohtumisest võtsid osa oikumeeniliste nõukogude peasekretärid ja luterlike kirikute esindajad Norrast, Rootsist, Soomest, Taanist, Islandist ja Eestist (täitevsekretär) ning, kokku 22 töötajat.

Kohtumise käigus arutati/käsitleti järgmisi teemasid:

- eelmise, so 2013. aasta ülevaade riigiti; 

- tagasivaade Kirikute Maailmanõukogu assambleele Busanis, ettekanded pidasid EELK kantsler Urmas Viilma ja Norra kiriku esindaja Beate Fagerli;

- CEC/KEK, Euroopa Kirikute Nõukogu tööd tutvustas selle peasekretär Guy Liagre;

- religioon ja kirik Eestis: poliitilises ja seaduslikus perspektiivis,  ettekanded pidasid Eerik Jõks ja Ringo Ringvee;

- religioon ja ühiskond, mõttevahetus oikumeeniliste nõukogude rollist ühiskonnas.

Külastasime Pirita kloostrit, Lasnamäe uut õigeusu kirikut, Ahtri tänava katedraalkirikut, Rootsi-Mihkli kirikut ja Oleviste kirikut.

Need iga-aastased jaanuarikuu lõpupäevil asetleidvad kohtumised on väga olulised infovahetuse, teineteise tundmaõppimise ja oikumeeniliste nõukogude omavahelise koostöö seisukohalt.

Euroopa Kirikute Nõukogu konverentsi peasekretäri Guy Liagre võttis vastu Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ja EV peaminister Andrus Ansip. Peasekretär Guy Liagret saatsid EKN-i president peapiiskop Andres Põder, täitevsekretär Ruudi Leinus ja Soome Oikumeenilise Nõukogu peasekretär Heikki Huttunen.


Info:
Ruudi Leinus
e-post: ruudi(ät)ekn.ee

tel 646 1028


← tagasi   ↑ üles
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender