eng | est                        
 
          UUDISED
 
 
KIRIKUJUHID KUTSUVAD ÜLES PALVETAMA PAASTUMAARJAPÄEVA KESKPÄEVAL MEIE ISA PALVET
24.03.2020
Foto: Tahvel eestikeelse Meie Isa palve tekstiga Jeruusalemmas, Õlimäel, Pater Noster'i kiriku õues (foto: Sirje Semm / Eesti Kirik)

Paavst Franciscus ja Euroopa Kirikute Konverents, mille partnerorganisatsiooniks on ka kümmet Eesti suuremat konfessiooni ühendav Eesti Kirikute Nõukogu, on pöördunud kõigi kristlaste poole üleskutsega lugeda homme, 25. märtsil – Issanda kuulutamise suurpühal (Paastumaarjapäeval) – kell 12.00 Meie Isa palvet, olles ühises palves ülemaailmse koroonapandeemia lõppemise eest.

„Globaalse ebakindluse ajal vajame me ühtsuse ja lootuse märke. Palve, mille Kristus meile on õpetanud, ühendab kristlaskonda üle ruumi ja aja,“ märgib Euroopa Kirikute Konverents, kutsudes ühinema paavst Franciscuse poolt eile tehtud üleskutsega. „Tänapäeva maailm kutsub meid üles olema ühtsed. Mitte ainult võideldes selle laastava pandeemia vastu, vaid ka üksteise toetamiseks ja osaduse tundmiseks, pidades meeles selle kriisi õppetunde.“

Üleskutse tekst (milles on ka link Vatikani poolt saadetud pöördumisele) asub Euroopa Kirikute Konverentsi kodulehel - https://www.ceceurope.org/invited-by-pope-francis-churches-to-pray-together-for-a-world-affected-by-covid-19/

Tulenevalt eriolukorras kehtestatud piirangutest ei ole mõistagi võimalik koguneda Meie Isa palve lugemiseks pühakodadesse, kuid igaühel meist on võimalik olla ühises palveosaduses oma kodus või mistahes muus paigas, kus sel hetkel viibime.

Info:
Ruudi Leinus
e-post: ekn(ät)ekn.ee

tel 646 1028


← tagasi   ↑ üles
 

Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 6461028, 5122564, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002

Esileht Liikmed EKN Töövaldkonnad Viited Sümboolika Kontakt Uudised Läkitused Kalender