eng | est 
  Uudised
 
ANDRES PÕDER: ARMASTAB, EI ARMASTA, VIHKAB…
29.10.2020
Foto: Mihkel Maripuu

Küllap soovime kõik elada maailma parimas ühiskonnas. Ühiskonna alustalaks on aga läbi ajaloo loetud perekonda, mille keskme moodustab reproduktiivse ühendusena abielu. Pole siis ime, et arutelud abielu õigusliku vormi üle puudutavad – vähemalt meedia tasandil – kogu rahvast, sealhulgas kristlasi, kirjutab Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder.

Viimasel ajal on ilmunud mitmeid kirjutisi, kus viidatakse, olgu toetavalt või kriitiliselt, ka Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) vastavatele seisukohavõttudele. See on rõõmustav – esindab ju EKN ligikaudselt kolmandikku Eesti elanikest, kes liikmesuse kaudu on oma kiriku õpetuse heaks kiitnud. Samas on nad kutsutud ka diskussioonis osalema. Eelmisel nädalal võttis Postimehes sõna luterliku kiriku liige Luukas Kristjan Ilves, kes esitas EKNi suunal päris mitu küsimust, mis ilmselt pakuvad ka laiemat huvi.

Tervet arvamuslugu saab lugeda: 
https://leht.postimees.ee/7097019/andres-poder-armastab-ei-armasta-vihkab


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002