eng | est 
  Uudised
 
KIRIKUTE NÕUKOGU KUTSUB MEEDIAT VASTUTUSTUNDELE

Eesti Kirikute Nõukogu taunis 16. veebruaril Eesti Metodisti Kiriku keskuses toimunud töökoosolekul usuliste tunnete solvamist, mis kerkis päevakorrale seoses Euroopa ajalehtedes ilmunud karikatuuridega prohvet Muhamedist.

Ühiselt tõdeti, et koos meedia kaudu avalduva sõnavabaduse kaitsmisega on tarvis rõhutada ka ajakirjanike vastutustunnet väljaöeldu suhtes. Ei tohi solvata neid inimesi, kellel on oma arusaam pühadusest. Kirikute nõukogu arvates on religioossed väärtused puutumatud ja ei peaks olema pilaobjektid.

Siinkohal kutsub Eesti Kirikute Nõukogu meediat üles vastutustundele, et ei antaks põhjust usulise vaenu õhutamisele, kaitstes inimväärikust seeläbi, et ei solvata pühaduse taju.

Lisaks otsustati töökoosolekul asutada Sihtasutus „Väärtustades Elu,” mille eesmärk on välja töötada tugisüsteem, mis aitab ennetada ja lahendada kriisirasedusega kaasnevaid probleeme ning propageerib pereväärtusi ühiskonnas.

Järgmine Eesti Kirikute Nõukogu korraline töökoosolek toimub 16. märtsil Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku keskuses.

Info:
Tauno Teder

e-post: tauno(ät)ekn.ee

tel 646 1028, 51 22 564


← tagasi   ↑ üles
 
  LIIKMESKIRIKUD
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik / Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit / Eesti Metodisti Kirik / Rooma-Katoliku Kirik  / Eesti Kristlik Nelipühi Kirik / Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit / Armeenia Apostliku Kiriku Balti piiskopkond / Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik / Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik / Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik /
   
Tehnika 115, 10139 Tallinn | tel 646 1028, ekn(ät)ekn.ee | SEB EE431010052039486002